BIOGRAPHY

divider

Kde to začalo

Skupina byla založena v roce 2009 v sestavě:
Veronika Manišová – zpěv
Josef Drga – kytara
Marek Červeň – baskytara
Josef Kostka – bicí

Kapela v tomto seskupení hrála po okolí Valašska, než přišla v roce 2011 změna v sestavě na postu basáka. Postu basisty se ujal Ivan Filák. V této sestavě bylo nahráno pár demo nahrávek a kapela dále pokračovala v koncertování. Pak ale v roce 2013, přišla další změna, kdy na bicí do skupiny přišel Daniel Horečný a kapela natočila své první nahrávky ve studiu Unart ve Slavičíně. Po dokončení nahrávek se kapela přihlásila do soutěže kapel GBOB, kde postoupila do druhého kola, které probíhalo v Brně v klubu Favál.

Změny v sestavě na sebe nenechaly dlouho čekat a koncem roku 2014 přišel nový bubeník – František Brlica. Kapela se nějakou chvilku sehrávala, pokračovala ve vystupování a v září roku 2015 se vrátila do studia Unart a nahrála singl Studijní. K písni koncem roku vyšel první oficiální videoklip.

V roce 2016 nahrála kapela ve stejné sestavě ve studiu Sonidos v Brně další dvě nové písně – Nechci se podmanit a píseň Závod. Na píseň Nechci se podmanit ten stejný rok vyšel nízkorozpočtový videoklip a také do kapely přišel nový kytarista Libor Hajda. V této sestavě se kapela umístila v roce 2017 na prvním místě v talentové soutěži Muzikomat. Kapela odehrála díky soutěži dva větší koncerty – jeden v Púchově a druhý na Valašském Záření ve městě Vsetín.

Koncem roku se kapela odebrala do studia Unart, kde natočila live záznam s deseti skladbami se zpěvačkou Veronikou Manišovou, která kapelu opustila. Tím se postu hlavního zpěvu ujala Kateřina Obadalová. Na konci dubna roku 2018 se kapela opět dostala do studia Unart a nahrává singl Naděje, na který byl v červnu natočen videoklip. Kapela také v červnu vyhrála dvě velké soutěže a díky tomu si zahrála na Trnkobraní ve Vizovicích a na festivalu České hrady – konkrétně na hradě Bouzov.

Sestava v roce 2018:
Kateřina Obadalová – zpěv
Josef Drga – kytara
Libor Hajda – kytara
Ivan Filák – baskytara
František Brlica – bicí

POSLECHNOUT ŠAMAT